Sıkça Sorulan Sorular

Bireyin duygusal, davranışsal ve bilişsel sorunlarına çözüm konusunda yardımcı olmayı amaçlayan bir destek hizmetidir.
Duygusal, zihinsel ve bedensel durumunuzun etkisiyle; iş, aile ve sosyal hayatınız olumsuz olarak etkilenmeye başladıysa psikolojik destek almanız gerekebilir.
Bu durum psikolojik desteğe olan ihtiyacınıza göre değişebilir. Seanslar genellikle haftada bir kez yapılır ama ihtiyacınıza göre bir süre için haftada iki kez de yapılabilir. Oturum sıklığını birlikte konuşup karar vermek daha etkili olacaktır.
Her bireyin koşulları kendine özgü olduğu için, net bir süre vermek pek olası değildir. Psikolojik desteğin süresi sizi destek almaya yönelten faktörlere ve kişisel gelişim arzunuza göre farklılık gösterebilmektedir.
Sizin izniniz olmadan anlattıklarınız başka kişilerle paylaşılmaz. Gizlilik, psikolojik desteğin en temel ilkelerinden birisidir.
İlaç sorunların tümünü çözmekte yetersiz kalabilir. Psikolojik destekle problemin kökeni keşfedilerek, iyileşme yönünde kalıcı değişimler sağlanabilir. İlaç kullanmayı gerektiren durumlarda tek başına ilaç kullanmak yerine, psikolojik destekle birlikte ilaç kullanmak tedavi sürecinde daha iyi sonuçlar verir.
Seansta ve seans dışında psikolojik desteğe aktif katılımınız kişisel gelişiminize yardımcı olacak, seanslardan verimli şekilde yararlanmanızı kolaylaştıracaktır.
Psikologlar, dört yıllık psikoloji lisans eğitimi alırlar ve sonrasında çeşitli eğitim destekleriyle alanlarında uzmanlaşırlar. Psikiyatristler ise tıp eğitiminin ardından psikiyatri üzerine uzmanlaşırlar.
Psikolog ve psikiyatrist iş birliği halinde çalışmaktadır. Destek almaya başladığınızda, psikolog sizin psikiyatriste gitmenizin gerekli olduğunu düşünüyorsa psikiyatriste yönlendirebilir ya da psikiyatrist, psikolojik desteğe ihtiyacınız olduğu düşünüyorsa psikoloğa yönlendirme yapabilir.
Psikolojik destek hizmetinin internet üzerinden sunulmasıdır. Dışarıya çıkılmasına fiziksel olarak engel olan kronik bir hastalığınız varsa, bulunduğunuz yerde terapi hizmeti alabileceğiniz profesyoneller yoksa, bulunduğunuz yerde, ana dilinizde terapi alabileceğiniz bir uzman yoksa, yasal olarak sokağa çıkmanız engellendiyse, pandemi gibi durumlarda, yoğun tempolu bir yaşam tarzınız var ve zaman kısıtlılığı yaşıyorsanız online terapilerden yararlanabilirsiniz.
Bize Ulaşın