Çift ve Aile Danışmanlığı

“İlişkileri yoluna koymak aslında şaşırtıcı bir şekilde kolaydır. Mutlu ilişkileri sürdürmeyi başaran çiftler, birbirlerinin umutlarını ve isteklerini destekleyen birlikteliklerini ortak bir amaç üzerine beraberce inşa eden çiftlerdir.”

Dr. John Gottman

Çift ve Aile Danışmanlığı; gelişimi ve değişimi sağlamayı hedefleyen, çiftler ve ailelerin arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı bir psikoterapi dalıdır. Ülkemizde, çift ve aile danışmanlığının önemi son yıllarda daha da çok artmıştır. 

Danışmanlık süreci; ilişki geçmişlerinin, ilişki felsefelerinin ve anlaşmazlıkların öğrenilmesi ve terapi hedeflerinin görüşülmesi ile başlamakta olup; çatışmaları, duygusal kopuklukları, pişmanlık yaratan durumları onarmayı ve partnerlerin derin bir bağ kurmalarını sağlayacak olan ilişki dinamiklerini ortaya çıkarmayı hedeflemektedir.   

Merkezimizde Aile Danışmanlığı uygulamalarının yanı sıra; Dr. John ve Julie Gottman tarafından, bilimsel araştırma yöntemleri ile geliştirilmiş ve etkinliği kanıtlanmış olan Gottman Çift Terapisi yöntemi uygulanmaktadır.

Bize Ulaşın