Online Terapi

Online terapi, psikolojik destek hizmetinin internet üzerinden sunulmasıdır. Online platformlar aracılığı ile verilen ruh sağlığı hizmetleri; tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de gün geçtikçe artmaktadır. Online terapiler yapılan araştırmalara göre, yüz yüze yapılan terapiler kadar etkili bulunmuştur ve APA (American Psychological Association/Amerikan Psikoloji Birliği) ve ACA (American Counseling Association/Amerikan Psikolojik Danışma Birliği) tarafından kabul edilmiştir.

Yüz yüze yapılan görüşmeler, psikoterapi için en idealidir ancak, yüz yüze terapinin mümkün olmadığı durumlarda online terapiden faydalanılabilmektedir.

Dışarıya çıkılmasına fiziksel olarak engel olan kronik bir hastalığınız varsa, bulunduğunuz yerde terapi hizmeti alabileceğiniz profesyoneller yoksa, bulunduğunuz yerde, ana dilinizde terapi alabileceğiniz bir uzman yoksa, yasal olarak sokağa çıkmanız engellendiyse, pandemi gibi durumlarda, yoğun tempolu bir yaşam tarzınız var ve zaman kısıtlılığı yaşıyorsanız online terapilerden yararlanabilirsiniz.

Merkezimizde online terapi hizmeti verilmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, uzmanımızla 15 dakikalık ücretsiz ön görüşme yapabilirsiniz.

Ön görüşmelerimiz telefonda gerçekleşmekte olup; uzmanımızın çalışma programına göre planlanmaktadır.

İletişim Formu

Bize Ulaşın